ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ВЕБ-САЙТУ ЗА ДОПОМОГОЮ DREAMWEAVER

Назаренко Андрій Сергійович

студент 1-го курсу Інституту кримінальної юстиції
Національного університету “Одеська юридична академія”

Актуальність створення веб-сайтів зараз є одним із важливих методів використання інформаційних технологій, коли життя плавно переноситься в павутину інтернет, оскільки створення інтернет-сторінки на сьогодні займає передову позицію в стратегії розвитку будь-якої організації та компанії.

Метою нашої дослідницької роботи є аналіз створення веб-сайту за допомогою Dreamweaver, де використовується технологія HTML.

Для досягнення цієї мети потрібно ознайомитися з сучасним Інтернет-технологіями створення веб-сайтів та вивчити програмний інструментарій, вживаний для розробки й створення веб-сайтів.

При створенні веб-сторінки за допомогою середовища програмування Dreamweaver перш за все потрібно обрати розмір сторінки. Сторінка повинна бути доступною для користувачів. Для цього потрібно обрати найбільш часто використовуваний роздільну здатність дисплея та розробити сторінку, щоб вона заповнювала весь екран. У більшості випадків, рекомендують розробляти сторінки під 640x480 для того, щоб при перегляді користувачам не довелося застосовувати горизонтальну прокрутку. HTML 5.0 Dreamweaver пропонує ряд нових атрибутів і тегів, спроектованих для того, щоб зробити веб-документи доступними для більш широкого кола користувачів. HTML 5.0 має низку можливостей, що забезпечують доступність для не професійних користувачів:

 • навігаційну допомогу, клавіші доступу та індексування табуляції для доступу до елементів сторінки;
 • широка клієнтська база зображень, яка об’єднує  текстові посилання;
 • теги <abbr> та <acronym>, що допомагають пристроям інтерпретувати абревіатури та акроніми;
 • логічне формування рядків та стовпців з заголовками, полегшуючи інтерпретацію таблиць;
 • можливість групування довгих списків груп та доступність до елементів форм за допомогою клавіші табуляції;
 • покращений спосіб написання альтернативного тексту.

Основними етапами створення веб-сайту за допомогою Dreamweaver є:

 • планування опрацьовування контенту для заповнення сайту;
 • створення окремих сторінок;
 • тестування.

Розглянемо кожний із них більш детально.

На початку роботи необхідно створити макет сайту. На цьому етапі головним завданням є створення інтерфейсу користувача, тобто візуального зображення всього сайту.

Основна функція програмного середовища Dreamweaver зосереджена на створенні HTML і CSS коду, а також роботі з файлами сайту. Візуальний інтерфейс програми дозволяє працювати з цими речами швидко та інтуїтивно зрозуміло. До основних опцій цього середовища можна віднести наступне:

 1. Підсвічування коду. Ця опція допомагає швидко просканувати код веб-сторінки, а також знайти можливі помилки. Кожен тип коду має різну підсвічування, що дозволяє наочно відрізняти HTML, CSS, PHP, Javascript та ін.
 2. Автопідстановка коду. При написанні тегів, відкривається список можливих варіантів на основі введених перших букв.
 3. Режим коду та дизайну. При написанні коду можна одночасно переглядати результати створення веб-сторінки, що є дуже кориснім, коли йде розробка макету. Ця опція дозволяє одразу спостерігати як утворюється макет сайту та дуже корисна при додаванні контенту до сайту.

Отже, було розглянуто загальні поняття про інтернет-програмування та інтернет-ресурси, до яких відноситься сучасне програмне середовище Dreamweaver. В  роботі було з’ясовано основні опції, особливості та етапи  розробки сайту за допомогою даного середовища.

Список використаної літератури:

 1. Билл Кеннеди. Сучасні веб-технології. Загальні відомості про веб-сайт / Билл Кеннедт. – Даллас, 2009. – 315с.
 2. Принципи веб-дизайну [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.intuit.ru/studies/courses/485/341/lecture/4456.
 3. К. Шмитт. CSS 3. Рецепты программирования (CSS: Cookbook) / К. Шмитт. –Онтарио, 2015. – 200 с.
 4. Б. Хеник. HTML и CSS. Путь к совершенству (HTML и CSS: The Good Parts) в Dreamweaver / Б. Хеник. – Флорида, 2014. – 150 с.
Вы здесь: Home Доклады конференции Назаренко А. С. ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ ВЕБ-САЙТУ ЗА ДОПОМОГОЮ DREAMWEAVER