ІНТЕРНЕТ ТА ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПРИНЦИПИ РОБОТИ, ФУНКЦІЇ, СПОСОБИ ВИКОРИСТАННЯ
 
Пеліпас Наталя Віталіївна
 
студентка 2 курсу Інституту кримінальної юстиції 
Національного університету «Одеська юридична академія»
 
Щодня ми користуємось інтернетом: вдома чи на роботі, на навчанні чи на прогулянці,  навіть тоді, вирушаємо на закупівлю до супермаркету, чи при їзді у громадському транспорті.
 
Представити сьогоднішні реалії без інтернету неможливо. На ньому тримається економіка переважної більшості країн світу. Банківські операції, оперативний обмін інформацією мі різними службами, агенствами, бюро, та ін. ( Інтерпол, МІ6, СБУ, МВФ, і т. д).
 
Для того, щоб зрозуміти що таке інтернет нам потрібно поглибитись у історію його виникнення, базові принципи та алгоритми його роботи. Для вирішення цього питання треба звернутися до тлумачного словника.
 
Інтернет – це всесвітня комп'ютерна мережа, що слугує основою для поширених засобів обміну інформацією, таких як всесвітня павутина, електронна пошта, Інтернет-телефонія та ін. Інтернет об'єднує численні комп'ютерні підмережі, що використовують протоколи передачі даних TCP/IP.
 
Це все звичайно дуже добре. Можна обмінюватись необмеженою кількістю інформації з будь-яким комп’ютером, під’єднаним до цієї мережі. Але існує одна проблема. Не кожна людина захоче постійно тримати свій комп’ютер увімкненим, підключеним до інтернету й до того ж сиди надходить ще один фактор, якщо власник комп’ютера володіє інформацією, якою користується чимала кількість людей – тоді, просто напросто не вистачить ні ресурсів самої машини, яка б вона потужна не була, нi пропускної здатності з’єднання з мережею.
 
Саме для цього у світі існують та масово застосовуються хмарні технології. Це такі сервіси, які дозволяють перенести обчислювальні потужності та різноманітні дані на віддалені інтернет сервери, забезпечуючи цим самим стабільне користування серверними даними багатьма користувачами. Згодом швидке розповсюдження мереж з високою потужністю, низька собівартість обчислювальних машин та пристроїв для зберігання інформації призвели до зростання популярності хмарних обчислень. Кажучи простою мовою завдяки системі хмарних обчислень користувач може не перейматись за потужність свого комп’ютера, тому що усі обчислення проводить «Хмара», тобто сервер. Прикладом хмарних мереж можна розглянути водопостачання. Наприклад якась одна людина може викопати колодязь, або пробурити свердловину і піклуватися про неї буде він сам. Але більшість усе таки звернеться до централізованого постачальника.
 
Саму концепцію, сучасні характеристики хмарних технологій запропонував Дуглас Паркхіл у 1966 році у книзі «The Challenge of the Computer Utility». Саме там він порівняв «хмари» із водопостачанням, та використанням приватних, публічних та громадських моделях.
 
Що ж необхідно для роботи в «Хмарах»? 
 
Насамперед, це комп’ютер з доступом до інтернету, або планшет, мобільний телефон, ноутбук, та інші. 
 
Браузер – це програма, завдяки якій людина має доступ до веб сторінок у глобальній мережі Інтернет, взаємодіяти з текстом, картинками, або іншою інформацією, закодованою у сторінці.
 
Компанія, яка надає послуги хмарних технологій. Це може бути що завгодно, інтернет провайдер, інтернет ресурс, або хостинг.
 
І найголовніше навички роботи з мережею Інтернет.
 
Перейдемо до способів використання. Їх вирізняють всього три: Програмне забезпечення як послуга(SaaS); Платформа як сервіс(PaaS); Інфраструктура як послуга(IaaS).
 
По моделі SaaS постачається апаратна інфраструктура і програмне забезпечення, також розробник забезпечую взаємодію з користувачем через інтерфейсний (сукупність засобів і правил, що забезпечують взаємодію пристроїв обчислювальної системи та (або) програм) портал. SaaS на даний проміжок часу є досить широким сегментом ринку. За SaaS можуть надаватись самі різноманітні полсуги, від пошти, до управління запасами, обробки баз даних. Перевагою такої моделі є те, що кінцевий користувач може вільно користуватись послугою з будь-якої точки світу.
 
PaaS в хмарі визначається як набір програмних продуктів та засобів розробки, що розміщені в інфраструктурі провайдера. Розробники можуть створювати програми на платформі провайдера через Інтернет. PaaS провайдери можуть використовувати АРІ, сайт-портали, шлюзи, або програмне забезпечення установлене на комп’ютері клієнта.
 
IaaS являє собою віртуальний сервер instanceAPI для запуску, зупинки, доступу, налаштування своїх віртуальних серверів та систем збереження. SaaS дозволяє компанії платити саме за стільки ресурсів, скільки їй необхідно. Дану модель іноді називають «комунальні обчислення».
 
Список використаної літератури:
1. Дуглас Паркхіл «The Challenge of the Computer Utility» , Addison-wesley; 1st edition (January 1, 1966).
2. https://uk.wikipedia.org/wiki
3. Степанов А. Н. Архитектура вычислительных систем и компьютерных сетей», 2007.
4. Воройский Ф.С. Информатика. Энциклопедический словарь–справочник. – 2006. – С. 471.
Вы здесь: Home Доклады конференции Список докладов конференции (2016 г.) Пеліпас Н.В. ІНТЕРНЕТ ТА ХМАРНІ ТЕХНОЛОГІЇ: ПРИНЦИПИ РОБОТИ, ФУНКЦІЇ, СПОСОБИ ВИКОРИСТАННЯ